او از اولین ورودی‌های مراکز تربیت معلم و دوران طلایی آموزش و پرورش شهیدان رجایی و باهنر می‌باشد. پس از گذراندن دوران تحصیل به شغل معلمی وارد شد.

 به گزارش راسخون به نقل از جهان به نقل از خبرگزاری فارس، آبان ۱۳۳۸ شهید کیوان تاجیک در روستای پوئینک از توابع شهرستان ورامین و در خانواده‌ی متدین و انقلابی به دنیا آمد و پرورش پیدا کرد. دوران دبیرستان..


او از اولین ورودی‌های مراکز تربیت معلم و دوران طلایی آموزش و پرورش شهیدان رجایی و باهنر می‌باشد. پس از گذراندن دوران تحصیل به شغل معلمی وارد شد.

 به گزارش راسخون به نقل از جهان به نقل از خبرگزاری فارس، آبان ۱۳۳۸ شهید کیوان تاجیک در روستای پوئینک از توابع شهرستان ورامین و در خانواده‌ی متدین و انقلابی به دنیا آمد و پرورش پیدا کرد. دوران دبیرستان قبل از انقلاب با تکثیر نوارها و اعلامیه‌‌های امام خمینی(ره) در شهر و روستا فعالیت‌های خود را آغاز می‌کند و اوج کارهای سیاسی و فرهنگی این شهید تا زمان انقلاب و بعد از آن ادامه پیدا می‌کند.
او از اولین ورودی‌های مراکز تربیت معلم و دوران طلایی آموزش و پرورش شهیدان رجایی و باهنر می‌باشد. پس از گذراندن دوران تحصیل به شغل معلمی وارد شد و با عشق و علاقه‌ای خاصی کار خود را ادامه داد تا اینکه با آغاز جنگ رهسپار جبهه های حق علیه باطل می‌شود. رابطه او با شگردانش به گونه‌ای بود که خیلی از شاگردانش در مدرسه با خود او به جبهه رهسپار می‌شوند و سرانجام در عملیات والجفر۴ به مقام شهادت نائل می‌ گردد.

او به عنوان معلمی تأثیرگذار در همه عرصه‌ ها و فعالیت‌های فرهنگی بزرگ با کمترین امکانات شرکت داشت.

* یادگاری کیوان
چند ماهی بود که قصد ازدواج داشتم اما چون پول کافی نداشتم موفق به این کار نمی‌شدم.
نفهمیدم کیوان از کجا می‌دانست که مشکل مالی دارم چون به کسی این موضوع را نگفته بودم. روز قبل از اعزام به جبهه آمد دم در خانه‌مان مبلغ ۳ هزار تومان به من داد و گفت:
« این تموم کمکی بود که می‌تونستم بهت بکنم.»
بعد هم گفت: اگه زنده موندم، هر وقت داشتی پس بده اما اگر خدا توفیق داد و شهید شدم نوش جانت. پول را همراه یک جلد قرآن مجید به من داد.
اوقات فراغتش را بیشتر به مطالعه اختصاص می‌داد و وقتی کتابی را شروع می‌کرد تا زمانی که تمام نمی‌شد و خلاصه آن را نمی‌نوشت دست به هیچ کار دیگری نمی‌زد.
همیشه سخن‌های امام(ره) و یاران ایشان را دنبال می‌کرد و حتی بعضی وقت‌ها نوارهای آنها را به ما می‌داد تا از روی آن کپی کنیم و به بقیه هم بدهم. با سخنرانی‌های مذهبی و سیاسی که در بسیج، ما را نسبت به این مسائل آگاه می‌کرد. زمانی که با منافقین صحبت می‌کردیم و نمی‌توانستیم آنها را متقاعد کنیم، کیوان را می آوردیم و با بحث‌های منطقی که با آنها انجام می‌داد؛ ساکت می‌شدند. حتی خیلی از آنها مواضع‌شان بر می‌گشتند./7432

منبع: www.rasekhoon.net
برچسب ها :
شهدا ,  شهید , 

موضوع :
شهدا ,