پیروزی انقلاب اسلامی و نظام شکوهمند جمهوری اسلامی در ایران ثمره و نتیجه خون شهدای کربلا و عنایات ویژه حضرت بقیّۀ الله الاعظم(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) بوده است.

حجۀ الاسلام والمسلمین «گنجی» می فرمود:

در خدمت یکی از اولیای الهی بودم،و صحبت از انقلاب ایران به میان آمد، ایشان فرمودند: برای بنده این ابهام وجود داشت که چرا انقلاب اسلامی به وجود آمد و چرا امام خمینی(رحمۀ الله علیه)، در زمان غیبت دست به قیام و تشکیل حکومت زدند؟ با خود گفتم اگر خدمت حضرت مهدی علیه السلام شرفیاب شوم، همین سؤال را از حضرتش خواهم نمود، و به همین منظور 40 هفته به مسجد مقدس جمکران رفتم، تا این که بالاخره توانستم شرفیاب حضور آقا امام زمان علیه السلام شوم، و همین سؤال(علت پیروزی انقلاب) را از آن حضرت پرسیدم، حضرت فرمودند: انقلاب اسلامی مردم ایران را ما با چهار عامل پیروز کردیم:

1)إنزال السکینۀ: در قلوب مؤمنین آرامش و سکینه قرار دادیم؛

2)إنزال الرّعب: در دل دشمنان ترس و دلهره قرار دادیم؛

3)إنزال الائتلاف: بین مؤمنین وحدت و اتحاد ایجاد کردیم؛

4)ایجاد الاختلاف: بین دشمنان تفرقه و اختلاف افکندیم.

حضرت امام خمینی(رحمۀ الله علیه) می فرمودند:

انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام، به پرچمداری حضرت حجت(ارواحنا فداه) است. این دست غیبی الهی بود که همه مردم بلاد از دهات تا شهرهای بزرگ، همه یک کلمه می گویند. انسان نمی تواند این وحدت را تحصیل کند... این نیست مگر اینکه دست غیبی درکار است.خدای تبارک و تعالی به وسیله امام زمان علیه السلام این کار را انچام داده است.(صحیفه نور، ج 6،ص 38) (به نقل از کتاب آخرین فرمانده، اولین سرباز، ص 30)
موضوع :
امام شناسی ,